loader-img
loader-img-2
پنج و هفت
user

کتاب علی (ع) از زبان علی (ع): زندگی و زمانه امیرالمومنین علیه السلام از زبان خودش

220,000 تومان
افزودن به سبد خرید
• توضیحات محصول

کتاب علی از زبان علی 

«من علی فرزند ابوطالب و فاطمه بنت اسد، در روز سیزدهم رجب سال 30 عام‌الفیل، در شهر مکه و در درون خانه کعبه متولد شدم...»

«علی از زبان علی» روایتی است از زندگی و زمانه امیرالمؤمنین علیه‌السلام از زبان خود ایشان. نویسنده در این اثر با روایتی اول شخص و یکدست خواننده را در پیشگاه امام اول شیعیان قرار داده و با روایتی توصیفی، مهم‌ترین رویدادها و حوادت زندگی آن حضرت را شرح می‌دهد. هر یک از ده فصل کتاب بر اساس یکی از رویدادهای برجسته زندگی آن حضرت نامگذاری شده که دوران مکه، مدینه، دوران خلفا، دوره خلافت حضرت، جنگ جمل، جنگ صفین، دوران حکمیت، جنگ نهروان، دوره غارت‌ها و سپس شهادت حضرت را در بر می‌گیرد.

گزیده کتاب علی از زبان علی

 وقتی رسول خدا (صلی‌الله علیه و آله) به مدینه آمدند و مسجد مدینه را بنا نهادند، جمعی از مهاجران در اطراف مسجد خانه‌هایی ساختند و برای سهولت رفت‌وآمد به مسجد، دری از خانه خویش به مسجد باز کردند. چندی به این گونه گذشت تا اینکه دستور الهی نازل شد که همة این درها مسدود شود؛ اما تنها خانه‌ای که از این دستور مستثنا بود، خانة من بود. این استثنا بر یاران رسول خدا (صلی‌الله علیه و آله) سنگین آمد.

در توضیح این مسئله رسول خدا (صلی‌الله علیه و آله) دست مرا گرفتند و فرمودند: موسی از خدا خواست که مسجد او به دست هارون تطهیر شود. من نیز از خدا خواسته‌ام که مسجد مرا به دست تو و نسل تو تطهیر کند

پس از این اقدامات رسول خدا (صلی‌الله علیه و آله) به اصحاب خویش چنین توضیح دادند: «من به میل و خواست خویش ورودی خانه‌های شما را به مسجد نبستم و به خواست خودم اجازه باز بودن در خانه علی را صادر نکردم. این هردو دستور از جانب خداوند بود. (به نقل از کتب اهل سنت نظیر مجمع الزوائد (اثر هیثمی)، مناقب (اثر ابن مغازلی) و کنزالعمال (اثر متقی هندی)

قیمت کتاب

قیمت کتاب علی از زبان علی با نویسندگی حجت الاسلام محمد محمدیان 220000 می باشد.

• ثبت دیدگاه
• دیدگاه کاربران
اولین کسی باشید که دیدگاهی برای "کتاب علی (ع) از زبان علی (ع): زندگی و زمانه امیرالمومنین علیه السلام از زبان خودش" می نویسد