loader-img
loader-img-2
پنج و هفت
user

کتاب رهایی از تکبر پنهان

40,000 تومان
افزودن به سبد خرید
• توضیحات محصول

کتاب رهایی از تکبر پنهان

انسان به راحتی در تشخیص تکبّر دچار اشتباه می‌شود. تکبّر پنهان علاوه بر اینکه یک عیبِ بزرگ و خطرناک است، یک بیماریِ پیچیده و عجیب نیز هست. چون کسی‌که تکبّر پنهان دارد، غالباً نمی‌پذیرد که این عیب در درونش وجود دارد!

استاد پناهیان در کتاب «رهایی از تکبر پنهان» با اشاره به پنهان بودن تکبر در وجود انسان، به نقش گمراه کننده آن در مسیر معنوی و اخلاقی اشاره نموده و به عواقب ناگوار این بیماری می‌پردازد. عیوب پنهان، چیستی تکبر، آثار شوم تکبر، انواع تکبر، تکبر پنهان، راه های مبارزه با تکبر عنوان فصل‌های این کتاب ارزشمند است.

گزیده کتاب رهایی از تکبر پنهان

«اگرچه تکبّر به مردم مراتب و انواع گوناگونی دارد، که باید دربارهٔ آن در مجال جداگانه‌ای سخن گفت، ولی در همه انواع تکبّر نسبت به انسان‌ها، چه بزرگ‌تر از ما باشند چه نه، چه ضعیف‌تر از ما باشند چه نه، چه فضیلتی بر ما داشته باشند چه نه، و چه تکبّر به همه آدم‌ها یا تکبّر به بعضی از آنها، یک وجه مشترک وجود دارد و آن خود تکبّر است که باید ریشه‌کن شود.البته با خلقِ خدا نمی‌شود زیاد متکبّرانه برخورد کرد و به سختی می‌شود در مواجهه با انسان‌ها تکبّر را بروز داد. چون اگر با رفتارهای متکبّرانه آشکار به مردم تکبّر کنیم، دچار مشکل می‌شویم؛ یا مردم ما را تحویل نمی‌گیرند، یا با ما هم‌کلام نمی‌شوند، یا با ما معامله نمی‌کنند و خلاصه در روابط اجتماعی دچار مشکل خواهیم شد. معمولاً مردم با آدم‌های متکبّر برخوردِ خوبی ندارند. لذا افراد برای تأمین نیازهایشان هم که شده، اغلب ناگزیرند تکبّرشان را نسبت به مردم بروز ندهند.

قیمت کتاب

کتاب رهایی از تکبر پنهان به قلم حجت الاسلام علیرضا پناهیان را می توانید به قیمت 40000تومان خریداری کنید.

• ثبت دیدگاه
• دیدگاه کاربران
اولین کسی باشید که دیدگاهی برای "کتاب رهایی از تکبر پنهان" می نویسد