loader-img
loader-img-2
پنج و هفت
user

اصیل آباد

موجودی تمام شده ؛ درصورت شارژ مجدد به من اطلاع بده
• توضیحات محصول

معرفی کتاب اصیل آباد

 سرشار در این کتاب روایتگر داستان روستایی به همین نام است؛ روستایی که کنار یک رودخانه بزرگ و پرآب، درون یک دشت حاصلخیز و خوش آب و هوا قرار دارد و بین روستاهای اطراف از هر نظر نمونه است، مردهایش در فصل کشت زمین ها را شخم می زنند، کودکانش خوشحال و با نشاطند. همه چیز عالی است؛ اجاق ها و تنورها همیشه روشن؛ صحرا پر از علف، گله سیر، همه شاد، همه از زندگی خود راضی هستند، زیرا برکت و نعمت در روستا فراوان است. در روستا فقط دو نفر از مردها سواد دارند، آخوند ده و علی آقا که هم معلم و هم مدیر مدرسه است و با تجربه هایی که در شهر به دست آورده و با همفکری و موافقت ملا برای پیشرفت ده نقشه های بسیاری کشیده است.

او خیال دارد چند کارگاه در روستا ایجاد کند و کشاورزی را رونق بیشتری بدهد و بچه ها و اهالی روستا را باسواد کند. در زندگی ساده و بی آلایش روستایی ها سر و کله فردی با نام «پیله ور» پیدا می شود. او با فریاد شهر فرنگ، بچه های روستا را جذب می کند. وقتی بچه ها کاملا مشتاق شهر فرنگ می شوند، از آن ها پول می خواهد، سپس کم کم مردها را برای تماشای عکس های شهر فرنگ ترغیب می کند. زن های روستا هم مبهوت شهر فرنگ می شوند. شهر فرنگ، همه مردم را تغییر می دهد، زن ها هوس گوشواره و النگو می کنند، بچه ها، اسباب بازی های شهری می خواهند و لباس های ساده، جذابیت خود را برای مردم از دست می دهد تا اینکه پای وسایل مورد استفاده در شهر به روستا باز می شود و همین اتفاق، پیامدهای بعدی را به وجود می آورد. مردم قانع روستا، دل به فرنگ می بازند، مسیر زندگی و هدف آن ها تغییر می کند و نعمت و برکت از زندگی شان می رود. با این همه، دست آخر روستاییان به کمک بزرگ تر خود راه را از چاه می یابند و ... سرشار در این کتاب، به رسالت خود به عنوان نویسنده ای متعهد عمل کرده و به نقد مظاهر دنیای غرب پرداخته است؛ این کار را هم در لفافه داستانی خواندنی انجام داده است تا مخاطب را با خود همراه و همدل کند.

مشخصات کتاب اصیل آباد

ناشر :سوره مهر نشر سوره مهر،نویسنده :محمدرضا سرشار،قطع :خشتی،نوع جلد :جلد نرم،تعداد صفحات :48،زبان :فارسی،رده سنی :+12

ناشر و نویسنده

«اصیل آباد» نوشته محمدرضا سرشار است که نخستین بار در سال 86 از سوی انتشارات سوره مهر برای دوره های راهنمایی تحصیلی و دبیرستان منتشر شد.

• ثبت دیدگاه
• دیدگاه کاربران
اولین کسی باشید که دیدگاهی برای "اصیل آباد" می نویسد